Уест Хям победи с 1:0 при гостуването си на Шефилд Юнайтед в мач от деветия кръг на английската Висша лига и задмина грандовете от Манчестър във временното класиране. Домакините удариха две греди, а веднъж това направиха и лондончани. Себастиен Халер (56) пък реализира победния гол.

В началните минути домакините бяха по-активният тим, като набързо създадоха няколко по-опасни положения пред вратата на "чуковете", но така и не успяха да се разпишат. В средата на първото полувреме футболистите на Уест Хям изравниха играта, но с пропуски се отличиха Анджело Огбона и Владимир Куфал. В 34-ата минута лондончани създадоха най-чистото си положение преди почивката. Томаш Сучек получи отлично подаване в наказателното поле, но изстрелът му мина на сантиметри покрай лявата греда. До края на полувремето "остриетата" на два пъти бяха близо до попадение. Първо Оливър МакБърни не успя да преодолее Лукаш Фабиански с глава, а минута по-късно Дейвид МакГолдрик нацели страничната греда.

След почивката гостите натиснаха и в 54-ата минута Себастиен Халер се оказа на добра позиция, но ударът му бе доста слаб за вратаря Аарън Рамсдейл. Само две минути по-късно обаче Уест Хям поведе в резултата. Отскочила топка стигна до Себастиен Халер на границата на наказателното поле и със силен удар той я прати в мрежата за 0:1. В 73-ата минута "чуковете" бяха много близо до второ попадение. Деклан Райс надскочи всички след центриране от фаул и отправи удар с глава, но топката се удари в гредата. В 76-ата Шефилд пък можеше да изравни, след като Оливър МакБърни се озова на отлична позиция в наказателното поле, но след удара му топката срещна напречната греда.

С успеха си Уест Хям събра 14 точки на осмата позиция, задминавайки с една Манчестър Юнайтед и с две Манчестър Сити. Шефилд Юнайтед допусна четвърта поредна загуба остава на дъното само с една точка.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 9 КРЪГ

21 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Нюкасъл - Челси 0:2
0:1 Федерико Фернандес (10-автогол), 0:2 Тами Ейбрахам (65)

21 ноември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Астън Вила - Брайтън 1:2
0:1 Дани Уелбек (12), 1:1 Езри Конса (47), 1:2 Соломон Марч (56)

21 ноември 2020 г. (събота), 19:30 часа
Тотнъм - Манчестър Сити 2:0
1:0 Хьон-Мин Сон (5), 2:0 Джовани Ло Селсо (65)

21 ноември 2020 г. (събота), 22:00 часа
Манчестър Юнайтед - Уест Бромич 1:0
1:0 Бруно Фернандеш (56-дузпа)

22 ноември 2020 г. (неделя), 14:00 часа
Фулъм - Евертън 2:3
0:1 Доминик Калвърт-Люин (1), 1:1 Де Кордова Рейд (15), 1:2 Доминик Калвърт-Люин (29), 1:3 Абдулай Дукуре (35), 2:3 Рубен Лофтъс-Чийк (70)

22 ноември 2020 г. (неделя), 16:00 часа
Шефилд Юнайтед - Уест Хям 0:1
0:1 Себастиен Халер (56)

22 ноември 2020 г. (неделя), 18:30 часа