Челси загуби с 0:1 като гост на Уулвърхямптън в среща от 30-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят бе официално завръщане на Франк Лампард начело на "сините", а поражението идва дни преди гостуването на лондончани на Реал (Мадрид) в Шампионската лига (сряда, 22:00 часа).

Единственото попадение в мача падна 31 минути след началото на срещата. Матеуш Нунеш демонстрира хладнокръвие в наказателното поле, стреляйки от движение точно до левия страничен стълб.

Шест минути по-късно Диего Коста отправи удар от близка дистанция, но без необходимата сила и вратарят спаси.

През втората част лондончани отправиха девет удара по посока вратата на Жозе Са, но нито един от тях не бе точен.

Челси е на 11-о място в класирането с 39 точки, докато Уулвърхямптън е позиция по-ниско в класирането с 31 точки.