Челси победи Уест Хям с 1:0 в лондонското дерби от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Първата част предложи много борба и тактическо надлъгване, като двата тима не създадоха нищо по-опасно пред вратата на съперника.

Уест Хям можеше да открие резултата в 70-ата минута с много хубав удар на Ярмоленко, но вратарят на Челси се справи. Пет минути по-късно Тимо Вернер можеше да вкара, но този път Лукаш Фабиански показа страхотна реакция.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Малко преди края дойде драмата на "Стамфорд Бридж". Челси получи дузпа, а Крейг Доусън от Уест Хям бе изгонен. Европейският шампион с Италия и известен дузпаджия Жоржиньо обаче стреля твърде несериозно и Фабиански спаси.

Челси все пак стигна до победата в 90-ата минута с гол на Кристиан Пулишич, получил пас от Фернандо Алонсо в наказателното поле (1:0).

"Сините" затвърдиха третата позиция в таблицата и дръпнаха с 5 точки на четвъртия Арсенал, докато Уест Хям е седми с 52.