Лестър победи Челси с 2:0 у дома в двубой от 18-ия кръг на английската Висша лига, с което "лисиците" се изкачиха на върха и сериозни разклатиха стола на мениджъра на съперника Франк Лампард.

Вилфред Ндиди даде аванс на домакините още в 6-ата минута (1:0), а Джеймс Мадисън удвои в 41-ата при ситуации (2:0), в която реферът можеше да посочи бялата точка за фаул срещу Джейми Варди.

Малко преди това ВАР отмени и наказателен удар за Челси за контакт между Джони Евънс и играч на "сините" в наказателното поле. В 56-ата минута и в Лестър не бяха доволни от решение на съдията, който отмени гол на Марк Олбрайт заради засада. Половин час по-късно и попадение на лондончани не беше зачетено, тъй като ВАР доказа, че Тимо Вернер е бил зад защитата на съперника.

С победата тази вечер Лестър изпревари с точка, но и с мач повече лидера Манчестър Юнайтед, докато Челси вече е на осма позиция на 3 точки зад Уест Хям, победил закъсалия Уест Бромич с 2:1 по-рано днес.