Шампионът Лестър победи като домакин Уест Хям с 1:0 в мач от 19-ия кръг английската Висша лига и завършиха годината с успех. „Лисиците” бяха отново без наказания Джейми Варди, а победният гол за тях реализира Ислам Слимани (20) след асистенция на Марк Олбрайтън. Така Лестър събра 20 точки и излезе на 15-а позиция във временното класиране. Уест Хям е на 13-о място с 22 точки.

Саутхемптън приключи годината с втора поредна домакинска загуба, след като допусна обрат и отстъпи на Уест Бромич с 1:2. Шейн Лонг (41) даде аванс на „светците” след пас на Душан Тадич, но Мат Филипс (43) бързо изравни за 1:1. Малко след почивката уелският национал Хал Робсън-Кану (50) донесе победата на гостите след пас на Филипс. Върджил ван Дайк от домакините бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон в 89-ата минута на мача. Така „дроздовете” събраха 26 точки и излязоха на осмо място. Саутхемптън се смъкна на девето място с 24 точки.

Опашкарят Суонзи загуби и след уволнението на Боб Брадли. „Лебедите” паднаха у дома от Борменут с 0:3. Беник Афобе (25), Райън Фрейзър (45+1) след асистенция на Станислас и Джошуа Кинг (88) след пас на Чарли Даниелс донесоха трите точки за „черешките”, които вече са десети в класирането с 24 точки. Суонзи остава на дъното с 12 точки.