Ливърпул се издъни на „Анфийлд” и завърши 2:2 с Борнемут в среща от междинния 31-и кръг на английската Висша лига. През първия полусезон мърсисайдци загубиха с 3:4 при визитата си на "черешките", след като водеха с 3:1 до 76-ата минута.

Конгоанецът Беник Афобе (7) рано даде преднина на гостите и едва в края на първата част бразилецът Филипе Коутиньо (40) успя да изравни след асистенция на своя сънародник Роберто Фирмино.

След почивката Дивок Ориги (59) направи обрата пълен след пас на Джоджинийо Вайналдум и мърсисайдци се виждаха победители. Не така обаче мислеше Джошуа Кинг (87), който се възползва от подаване на Хари Артър (87) и донесе точката на „черешките”.

Ливърпул остава трети с 60 точки и само на 2 пред Манчестър Сити, който е и с мач по-малко. Борнемут е на 13-а позиция с 35 точки.