Ливърпул спечели в изключителен спектакъл с 4:2 при визитата си на Кристъл Палас в Лондон в среща от десетия кръг на английската Висша лига. Така мърсисайдци се изравниха по точки с лидера Манчестър Сити и втория във временното класиране Арсенал, които също записаха победи по-рано през деня.

Първото полувреме на „Селхърст Парк” предложи същински трилър с пет попадения. Емре Джан (16) откри резултата в полза на гостите след асистенция на Алберто Морено, но Джеймс Макартър (18) изравни малко след това. Хърватският национал Деян Ловрен (21) отново възстанови преднината на гостите след пас на бразилеца Филипе Коутиньо. Джеймс Макартър обаче (33) вкара втория си гол в мача и изравни за 2:2 след подаване на Уилфред Заха.

Играчите на Юрген Клоп все пак се оттеглиха с аванс на почивка, след като бранителят Жоел Матип (44) бе точен малко преди края на първата част след нова асистенция на Коутиньо.

През втората част друг бразилец Роберто Фирмино (71) реши нещата в полза на гостите след пас на Джордан Хендерсън. До края на мача „орлите” не успяха да върнат интригата с евентуално трето попадение.

След победата си Ливърпул събра 23 точки и остава трети, след като лидерът Манчестър Сити и вторият Арсенал имат същия актив, но и по-добра голова разлика. Кристъл Палас е 12-и с 11 точки преди останалите още три срещи от кръга.