Лийдс и Лестър завършиха 1:1 в мач от 33-ия кръг на английската Висша лига и прибавиха по точка към актива си в борбата за оцеляване в елита.

На "Еланд Роуд" имаше доста емоции, като още в 7-ата минута гол на Юри Тилеманс за гостите не бе зачетен след намесата на ВАР заради засада, а Луис Синистера (20) откри за домакините след центриране на Джак Харисън.

През втората част "лисиците" имаха инициативата и стигнаха до изравнителен гол на Дежйми Варди (80), който бе изведен от Мадисън. Ветеранът в състава на гостите можеше да донесе и пълен обрат за своя тим четири минути по-късно, отбелязвайки втори гол, който обаче не бе признат заради засада.

В самия край на мача пък и Лийдс можеше да вземе трите точки, като първо Даниел Иверсен направи важно спасяване на голлинията, а минунта по-късно Патрик Бамфорд от един метър пропусна на празна врата.

След равенството двата тима остават точно над чертата. Лийдс е 16-и с 30 точки, а Лестър - 17-и с 29 точки в актива си.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!