Ливърпул победи Нюкасъл с 1:0 като гост в среща от 35-ия кръг на английската Висша лига.

Мърсисайдци поведоха при първата си по-сериозна опасност и Наби Кейта изведе тима си в 19-ата минута след хубав удар по земя. Садио Мане можеше да удвои в 34-ата минута, но вратарят на "свраките" се справи и улови топката.

Пет минути след това гол на Нюкасъл бе отменен заради засада, а минути преди края на полувремето Диого Жота пропусна поредна възможност пред вратата на домакините.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Ливърпул продължи да бъде по-активният тим през втората част и в 63-ата минута Садио Мане пропусна добра възможност, стреляйки покрай дясната греда.

Диого Жота също се отчете с два сериозни пропуска в 73-ата и 79-ата минута, а в самия край на мача и Мохамед Салах пропиля още една добра възможност.

Ливърпул излезе с две точки пред Манчестър Сити, който от 19:30 часа гостува на Лийдс. Нюкасъл е в средата на таблицата - на 9 точки от евротурнирите и на 14 от изпадащите 3 кръга преди края.