Шампионът Манчестър Сити обърна у дома втория Лестър с 3:1 в мач от 18-ия кръг на английската Висша лига и го застигна във временното класиране. „Гражданите“ изостават вече само на от „лисиците“.

Джейми Варди (22) шокира домакините след асистенция на Харви Барнс, но „гражданите“ доминираха и скоро след това Рияд Марез (30) изравни след пас на Бенжамен Менди. Илкай Гюдоган (43-дузпа) пък направи обрата пълен още преди почивката.

През втората част шампионите продължиха да имат инициативата и затвърдиха доминацията си с нов гол, дело на Габриел Жезус (69) след пас на Кевин де Бройне.

След успеха си Манчестър Сити остава трети с 38 точки и вече е само на една зад Лестър, който пък изостава на 10 от лидера Ливърпул, който е с мач по-малко. Мърсисайдци са на световното клубно първенство в Катар.