Манчестър Юнайтед победи гостуващия Нюкасъл с 3:1 в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига и се върна на втората позиция във временното класиране.

Гостите създадоха първата опасност в мача, след като в 4-ата минута Де Хеа спаси удар на Жоелинтон. В средата на първото полувреме Мигел Алмирон навлеве в половината на "червените дяволи", като отправи много силен удар от далеч, но отново Де Хеа реагира блестящо.

Маркъс Рашфорд (30) изведе домакините напред в резултата, възползвайки се от асистенция на Хари Магуайър, след която нахлу в наказателното поле и преодоля вратаря Карл Дарлоу. „Свраките“ изненадващо изравниха чрез Алан Сент-Максим (36), който малко след почивката бе близо до втори гол, но Де Хеа спаси удара му.

Играчите на Оле Гунар Солскяер наложиха своята воля през втората част и отново поведоха, този път след гол на Даниел Джеймс (57), а асистиралият му Бруно Фернандеш (75-дузпа) оформи крайния резултат. Португалецът сам си спечели дузпата след съпрокосновение с Джоузеф Уилок.

След успеха си Манчестър  Юнайтед събра 49 точки и се върна на второто място с по-добра голова разлика от Лестър. И двата тима изостават с 10 точки от лидера Манчестър Сити. Нюкасъл е 17-и с 25 точки и на 3 пред намиращия се в зоната на изпадащите Фулъм.