Манчестър Сити се класира за осминафиналите за Купата на Лигата, след победа като гост над Суонзи с 2:1. "Гражданите" диктуваха темпото през целия мач, но решиха срещата през второто полувреме след попадения на Клиши и Гарсия. В самия край на срещата домакините притесниха тима на Хосеп Гуардиола, а Гилфи Сигурдсон вкара почетно попадение за Суноси.

Сити пропиля доста възможности през първата част, която завърши без гол.

"Гражданите" обаче бързо поведоха в резултата след подновяване на играта. В 49-ата минута, след многоходова комбинация, Клиши получи топката на границата наказателното поле от Анджелино и оставен сам срещу вратаря на домакините не сбърка за 1:0.

В 68-ата минута Гарсия удвои за „гражданите“, след като бе намерен около дузпата от пробилия отдясно Хесус Навас.

В последните минути Сити прие играта в своята половина, което можеше да им изигирае лоша шега.

В третата минута на добавеното време Гилфи Сигурдсон намали резултата. Суонзи се хвърли на отчаян щурм, който доведе до паника в защитата на "гражданите", но в крайна сметка победата остана за Сити, които продължават напред в турнира.