Нюкасъл победи с 3:2 като гост Уест Хям в мач от 11-ия кръг на Висшата лига и задълбочи кризата в клуба от Лондон. "Чуковете" не успяха да стигнат до успеха в шести пореден мач във всички турнири - 4 поражения и 2 равенства.

Киърън Кларк откри резултата в 16-ата минута - 0:1, а само шест по-късно "свраките" удвоиха чрез Федерико Фернандес. В началото на второто полувреме Джонджо Шелви вкара трети гол за Нюкасъл - 0:3. В 73-ата Фабиан Балбуена връна надеждите на Уест Хям - 1:3, а в 90-ата Робърт Снодграс оформи крайното 2:3.

Победата прати Нюкасъл на 4 точки над зоната на изпадащите. Отборът на мениджъра Стив Брус е на 15-ото място във временното класиране с 12 точки. Уест Хям е на 12-ата позиция с 13 точки в актива.