Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 домакинството си на Съндърланд в мач от празничната програма на "Боксинг дей" в английската Висша лига. Точни за успеха на "червените дяволи" бяха Дейли Блинд малко преди почивката, както и Златан Ибрахимович и Хенрих Мхитарян в края на срещата. Арменският национал привлече вниманието със страхотно попадение, подпечатвайки успеха на "Олд Трафорд", където днес цареше празнично настроение.

Автор на почетния гол за Съндърланд, воден от бившия наставник на Юнайтед Дейвид Мойс, стана Фабио Борини в добавеното време.

За Юнайтед това е четвърта поредна победа в първенството, след която тимът на Жозе Моуриньо събра 33 точки и остава на шестото място, надявайки се на грешна стъпка на петия Тотнъм. "Шпорите" също имат 33 точки, а в сряда им предстои гостуване на Саутхемптън.

След загубата на "Олд Трафорд" Съндърланд остава в зоната на изпадащите - на 18-ото място с 14 точки.