Играещият във второто ниво на Англия Престън преодоля третия кръг на Купата на Лигата, след като отстрани като гост елитния Борнемут с 3:2 след продължения. В герой за тима се превърна Саймън Макиенок, който записа хеттрик.

Гостите поведоха в 10-ата минута чрез Саймън Макиенок, а до края на първото полувреме не паднаха нови попадения.

В 55-ата минута Борнемут изравни, след като Люис Грабан бе точен от дузпа.

"Черешките" стигнаха до пълен обрат в 70-ата минута, когато Дан Гослинг, след асистенция на Грабан, направи 2:1.

Макиенок обаче върна Престън в мача, отбелязвайки втория си гол в 85-ата минута, с което прати срещата в продължения.

В 112-ата минута той шокира домакините с нов гол, оформяйки своя хеттрик и пращайки тима си напред в турнира.

Рединг също продължи напред в турнира, след като с човек по-малко отстрани Брайтън като гост.

Куин изведе Рединг напред в 32-ата минута, а 10 минути по-късно останаха с човек по-малко на терена, заради директен червен картон, получен от Блекет.

Въпреки това Суифт удвои прединната на гостите в 54-ата минута.

Силите на Брайтън стигнаха само за почетно попадение, дело на Хемед в 85-ата минута.