Саутхемптън изтърва трите точки след допуснат гол в последните секунди и равенство 1:1 при визитата на Евертън в среща от 37-ия кръг на английската Висша лига.

През първата част нито един от двата тима не успя да вземе превес в резултата, а след почивката Нейтън Редмънд (56) даде аванс на „светците” след асистенция на Седрик Соарес. В 85-ата минута гостите останаха в намален състав, след като японецът Мая Йошида получи втори жълт и червен картон. В последните секунди пък Том Дейвис донесе точка за „карамелите” с изравнителния си гол за 1:1 след пас на Идриса Гай.

След ремито Евертън остава осми с 49 точки, а Саутхемптън напусна опасната зона и с 33 точки заема 17-а позиция, но със същия актив е и 18-ият Суонзи, а 19-ият Уест Бромич е с две по-малко, но и мач повече на сметката си. Пред „светците” са Хъдърсфийлд с 35 точки и мач по-малко, както и Уест Хям с 38 точки.