Елитният Лийдс претърпя тежко крушение в турнира ФА Къп. Момчетата на Марсело Биелса бяха разбити с 3:0 от Кроули, който се подвизава във Втора лига (четвърто ниво на английския футбол).

Домакините бяха изцяло равностойни през първата част, която завърши при резултат 0:0, а след почивката шокираха тима от Висшата лига с три попадения.

Само в рамките на две минути се разписаха Царула и Надесан, а в 70-ата минута Тъниклиф оформи крайното 3:0.

Манчестър Сити и Челси постигнаха леки победи и се класираха за четвърти кръг на турнира. "Гражданите" надделяха над Бирмингам с 3:0, а всичко в срещата бе решено до 15-ата минута. Бернардо Силва се разписа след удар от воле и отбеляза първия си гол на "Етихад" от година, а отново той направи резултата 2:0 в 15-ата минута с удар от близка дистанция.

Челси също постигна напълно заслужена и спокойна победа в домакинството си на Морекамб с 4:0 в мач от третия кръг на Купата на Англия. Головете през първата част бяха дело на Маунт (18-а минута) и Вернер (44-а минута), а Хъдсън Одой (49-ата) и Хаверц (85-ата) се разписаха след почивката.