Съндърланд разби като гост Кристъл Палас с 4:0 в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига и го прати на дъното във временното класиране. Ламин Коне (10), Ибрахим Ндонг (43) и Джърмейн Дефоу (45+1, 45+3) след асистенции на Аднан Янузай подсигуриха убедителната победа на „черните котки” още преди почивката. Така те събраха 19 точки и изместиха от предпоследната позиция „орлите” от Лондон, които вече са последни заради по-лошата си голова разлика.

Уотфорд победи у дома Бърнли с 2:1 в друга среща от кръга. Още в 6-ата минута Бърнли остана в намален състав след изгонването на Джефри Хендрик с директен червен картон. Трой Дийни (10) и асистиралият му Мамаду Нианг (45+2), привлечен под наем от Милан, бяха точки за успеха на домакините, а Ашли Барнс (78-дузпа) се разписа за гостите. След победата си „стършелите” са десети с 30 точки. Бърнли заема 12-а позиция с 29 точки.

Уест Бромич също записа домакинска победа срещу Сток Сити с минималното 1:0. Победният гол за „дроздовете” вкара Джеймс Морисън (6) след пас на Насер Шадли и така те запази осмата си позиция с 36 точки. „Грънчарите” са 11-и с 29 точки.