Шесткратният шампион на Англия Съндърланд победи с 2:1 Лутън в първия мач от полуфиналните плейофи за влизане във Висшата лига.

"Черните котки" стигнаха до успеха след обрат. Лутън поведе в 11-ата минута с гол на Илайджа Адебайо, но пет минути преди почивката домакините изравниха с 14-ия гол за сезона на халфа на Манчестър Юнайтед Амад Диало. Младият футболист изпълни перфектен пряк свободен удар и с него не остави шансове на вратаря на гостите Етън Хорват.

През второто полувреме Съндърланд имаше инициативата и в 63-тата минута северноирландският национал Трей Хюм реализира победното попадение за домакините. Хюм скочи най-високо след центриране от фланга и за втори път разочарова Хорват.

Лутън, който завърши на трето място в редовния сезон от Чемпиъншип, ще има шанс за реванш пред собствена публика във вторник, когато е реваншът.

В другия полуфинал, който стартира в неделя, съперници са отборите на Мидълзбро и Ковънтри.