Алексис Мак Алистър се разписа два пъти при победата на Брайтън с 5:1 при гостуването срещу втородивизионния Мидълзбро в среща от третия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация в Англия.

Световният шампион с Аржентина реализира два гола в полза на "чайките" през втората част на гостуването им в Североизточна Англия.

Преди това, още в осмата минута, Паскал Грос даде аванс в полза на гостите, но Чуба Акпом изравни само пет минути след това.

Бившият английски национал Адам Лалана отново изведе Брайтън напред след близо половин час игра.

Мак Алистър, който влезе като резерва през второто полувреме, беше точен в 58-ата и 80-ата минута, а Денис Ундав оформи крайното 5:1 само две минути преди изтичане на редовното време.

Фулъм се наложи с 2:0 при гостуването си на Хъл Сити след попадения на Лейвен Курзава и Даниел Джеймс във всяко от двете полувремена.

По-късно тази вечер носителят на трофея от миналия сезон Ливърпул е домакин на Уулвърхямптън.

Шрюсбъри – Съндърланд 1:2

Заб. Победителите продължават напред, а при равенство двубоят се преиграва на терена на другия тим