Саутхемптън надви у дома Лестър с 1:0 в мач от 26-ия кръг и се отлепи от дъното на английската Висша лига.

Двубоят започна с натиск на домакините, които в 31-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, след като Тимоти Кастан игра с ръка в собственото си наказателно поле. Джемйс Уорд-Праус се нае изпълнението на дузпата, но не успя да реализира, след като вратарят Дани Уорд отрази удара му от бялата точка.

Единственото попадение за „светците“ бе реализирано от новото попълнение на тима Карлос Алкарас (35), който се възползва от пас на Че Адамс и с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

След почивката "лисиците" бяха по-активни, но Келечи Ихеаначо на два пъти не успя да се разпише. В края Секу Мара от домакините шутира от далечна дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата.

След този успех Саутхемптън се изкачва до 19-а позиция с 21 точки. Лестър е на 15-о място с 24 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!