Тотнъм елиминира без проблем от ФА Къп ФК Марийн, състезаващ се в осмото нито на футбола в Англия. Избраниците на Жозе Моуриньо спечелиха с 5:0 при гостуването на стадион "Росет Парк". Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп изгледа през оградата срещата, на която не се допускаха фенове, а само официални лица.

На стадиона на ФК Марийн нямаше привърженици заради пандемията от коронавирус, но запалянковците, най-вече тези на Тотнъм, изкупиха повече от 25 хиляди виртуални билети, за да помогнат на закъсалия финансово клуб.

"Шпорите" не бяха затруднени от скромния противник и очаквано се класираха в следващата фаза на турнира - 4 кръг.

Карлос Винисиус блесна с хеттрик още през първото полувреме, разписвайки се в 24-ата, 30-ата и 37-ата минути. Лукас Моура вкара в 32-ата, а 16-годишният Алфи Дивайн, който влезе на смяна в началото на втората част, отбеляза за 5:0 в 60-ата минута. За таланта това е първи гол за мъжкия тим на Тотнъм.

Мачът беше историческа поради факта, че това е най-голямата разлика между два спорещи отбора в най-стария футболен турнир ФА Къп - цели 165 места.