Тотнъм се издъни и завърши 0:0 при гостуването си на Брентфорд в мач от 34-ия кръг на английската Висшата лига.

Домакините можеха да поведат в 18-ата минута, когато Айвън Тони получи хубаво дълго подаване и стреля с глава, но Юго Лорис се намеси и спаси с вещина. Брентфорд продължи да е по-активният отбор на терена и имаше нов шанс за гол в 66-ата минута, когато Кристиан Ериксен овладя отбита топка, като нанесе обещаващ удар, но Юго Лорис отново отрази удара.

В добавеното време на срещата гредата спаси Тотнъм, след като Айвън Тони се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отскочи най-високо, но прати топката в левия страничен стълб.

Така „шпорите“ вече не държат съдбата си в свои ръце, като останаха на 2 точки зад четвъртия Арсенал. Брентфорд е на 11-а позиция с 40 пункта и няма притеснение за оставането си в елита.