Тотнъм обърна и разби Саутхемптън с 4:1 в мач от първия кръг на английската Висша лига.

„Светците“ изненадващо поведоха с гол на Джейм Уард-Проус (12) след асистенция на Дженепо, но Куаси Сосеньон (21) изравни с глава, възползвайки се от центриране на Деян Кулушевски.

Ерик Дайър (31) направи обрата пълен още преди почивката след асистенция Хьон-Мин Сон.

След почивката играчите на Антонио Конте продължиха да доминират и в 61-ата минута ганаецът Мохамед Салису си вкара автогол за 3:1, а малко след това Деян Кулушевски (63) вкара нов гол във вратата на Базуну след асистенция на Емерсон. До края на срещата гостите не успяха да отвърнат на удара.

В друг мач от кръга Нюкасъл победи завърналия се в елита Нотингам с 2:0 след тотална доминация и попадения на Фабиан Шер и Калъм Уилсън.

Друг новак Борнемут срази Астън Вила на Стивън Джерард с 2:0. Точни за „черешките“ бяха Джеферсон Лерма и Кифър Муур.

Лийдс обърна Уулвърхемптън с 2:1. „Вълците“ поведоха чрез Даниел Поденсе, докато за домакините обърнаха с гол на Родриго и автогол на Раян Аит-Нури.

РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ

От петък
Кристъл Палас – Арсенал 0:2
0:1 Габриел Мартинели (20), 0:2 Гуехи (85-автогол)

От събота
Фулъм – Ливърпул 2:2
1:0 Митрович (32), 1:1 Нунйес (64), 2:1 Митрович (72-дузпа), 2:2 Салах (80)

Тотнъм – Саутхемптън 4:1
0:1 Уард-Проус (12), 1:1 Сосеньон (21), 3:1 Дайър (31), 3:1 Салису (61-автогол), 4:1 Кулушевски (63)

Борнемут – Астън Вила 2:0
1:0 Лерма (2), 2:0 Муур (80)

Лийдс – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Даниел Поденс (6), 1:1 Родриго (24), 2:1 Айт Нори (74-автогол)

Нюкасъл – Нотингам 2:0
1:0 Шер (58), 2:0 Уилсън (78)

19:30 часа Евертън – Челси