Тотнъм победи у дома новака този сезон Хъдърсфийлд с 2:0 в среща от 29-ия кръг на английската Висша лига и поне временно се изкачи на третата позиция.

Преди срещата съдията Майк Джоунс получи контузия на загрявката и трябваше да бъде заменен от четвъртия рефер Кевин Френд.

„Шпорите” започнаха агресивно на „Уембли”, но не създаваха кой знае колко сериозни опасности пред вратата на „териерите”. След пропуски на Хари Кейн се стигна до гол на Хьон-Мин Сон (29), който бе изведен от Деле Али сам срещу вратаря Льосъл.

Гостите имаха силни минути в началото на втората част, когато организираха две бързи контраатаки. При втората от тях Том Инс бе изведен на добра позиция и отправи силен удар, а Юго Лорис спаси. Малко след това Хьон-Мин Сон (54) удвои преднината на домакините след подаване на Хари Кейн. До края на мача Тотнъм не се пропука в отбрана и заслужено си спечели трите точки.

След успеха си Тотнъм е трети с 58 точки преди останалите срещи от кръга. Хъдърсфийлд заема 15-а позиция с 30 точки.