Шефилд Юнайтед и Манчестър Юнайтед изиграха зрелищен мач, който завърши наравно 3:3. "Червените дяволи" осъществиха невероятен обрат, вкарвайки три гола в рамките само на седем минути, за да заличат пасива от 0:2 до 3:2, но в крайна сметка допуснаха трето попадение в края на двубоя от 13-ия кръг на Висшата лига. Вкара го Макбърни, като се наложи включването на системата ВАР. След обстойно разглеждане на ситуацията съдията зачете гола и срещата приключи 3:3.

След равенството Шефилд Юнайтед е със 17 точки и остава пред тима от "Олд Трафорд" в класирането - на осмото място. Отборът на Оле Гунар Солскяер е десети с 16 точки.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Домакините от Шефилд, които са новак във Висшата лига и впечатляват с представянето до момента, започнаха по-активно срещата. В 12-ата минута Де Хеа спаси удар на Лундстрам, а секунди по-късно и на Макголдрик.

В 19-ата обаче топката влетя във вратата на гостите от Манчестър. Фил Джоунс сгреши, Мусе му отне топката, напредна и попаде на Лундстрам. Ударът му беше отразен от Де Хеа, който изби, но Джон Флек довкара - 1:0.

Последваха силни минути за домакините и няколко добри ситуации за втори гол. Почивката все пак дойде при само 1:0 за Шефилд Юнайтед.

В началото на второто полувреме Солскяер замени неубедителния Фил Джоунс, залагайки на атакуващ футболист - Джеси Лингард. Гостите бяха по-агресивни в началните минути, но рано получиха втори гол. В 52-ата френският нападател Мусе реализира в долния ляв ъгъл на Де Хеа - 2:0.

Домакините опитаха да успокоят играта, надявайки се да съхранят добрия си аванс. "Червените дяволи" започнаха все по-често да поглеждат към противниковата врата и в 72-ата минута успяха да намалят изоставането. Младият Брандън Уилямс (19-годишен, юноша на Манчестър Юнайтед) направи 1:2. Пет минути след това резервата Мейсън Грийнууд (18-годишен) отбеляза за 2:2 след асистенция нa Маркъс Рашфорд. Гостите продължиха да се вихрят и дори стигнаха до трето попадение, oсъществявайки голям обрат. В 77-ата минута Рашфорд вкара и се стигна до 2:3.

"Червените дяволи" вече предвкусваха успеха, но не така мислиха домакините. В 90-ата играчите на Шефилд Юнайтед стигна до 3:3. Резервата Оливър Макбърни наказа Де Хеа отблизо. Ситуацията беше разгледана с ВАР заради съмнения, че топката е срещнала ръката му преди да нанесе головия удар. Съдията Андре Маринър зачете попадението и равенството беше факт.

За Шефилд Юнайтед това е шести пореден мач без загуба.