Лестър и Уест Хям направиха зрелищно равенство 2:2 в мача си от 25-ия кръг на английската Висша лига.

"Чуковете" поведоха с фамозен гол на Джаред Боуен (10), но в края на първата част "лисиците" изравниха. След игра с ръка на Аарън Кресуел бе отсъдена дузпа в тяхна полза, а Юри Тилеманс (45-дузпа) вкара от бялата точка за 1:1.

Играчите на Брендън Роджърс започнаха по-добре второто полувреме. Шампионите от 2016 година обърнаха резултата с попадение на Рикардо Перейра (57) след подаване на Харви Барнс.

В 84-ата минута Уест Хям отправи втория си точен удар в мача, но резервата Бен Рама прати топката право в ръцете на Каспер Шмайхел.

В добавеното време Крейг Доусън засече центриране от корнер и оформи крайното 2:2.

След ремито лондончани остават четвърти с 41 точки и една повече от Манчестър Юнайтед. Лестър е 11-и с 27 точки.