Уест Хям победи драматично гостуващия Фулъм с 1:0 в лондонското дерби от осмия кръг в английската Висша лига.

„Чуковете“ доминираха през първата част и в началните минути натикаха съперника в собствената му половина. Вратарят на гостите Ареола се справи с удари на Масуаку и Боуен, а веднъж гредата му бе верен помощник след шут на Алер. Гостите имаха една добра възможност, но Митрович отправи неточен удар с глава.

След почивката Кресуел имаше възможност да открие резултата за домакините, но и той не намери целта. Фулъм създаде опасна ситуация в 71-ата минута, но вратарят Лукаш Фабиански показа висока класа и спаси.

В края Уест Хям натисна съперника си и закономерно стигна до гол в добавеното време чрез чеха Томаш Сучек (90+1). Гостите опитаха да изравнят в останалите минути и получиха шанс след отсъдена дузпа с помощта на ВАР. Луукман пропусна да се разпише след неуспешен опит за копване на топката в стил Паненка и така „чуковете“ взеха трите точки.

След победата си Уест Хям събра 11 точки на 11-ата позиция, а Фулъм е 17-и само с 4.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 8 КРЪГ

6 ноември 2020 г. (петък), 19:30 часа
Брайтън - Бърнли 0:0

6 ноември 2020 г. (петък), 22:00 часа
Саутхемптън - Нюкасъл 2:0
1:0 Че Адамс (7), 2:0 Стюарт Армастронг (82)

7 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Евертън - Манчестър Юнайтед 1:3
1:0 Бернард (19), 1:1 Бруно Фернандеш (25), 1:2 Бруно Фернандеш (32), 1:3 Единсон Кавани (90+5)

7 ноември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Кристъл Палас - Лийдс 4:1
1:0 Скот Дан (12), 2:0 Еберечи Езе (22), 2:1 Патрик Бамфорд (27), 3:1 Елдер Коща (42-автогол), 4:1 Джордан Аю (70)

7 ноември 2020 г. (събота), 19:30 часа
Челси - Шефилд Юнайтед 4:1
0:1 Дейвид Макколдрик (9), 1:1 Тами Ейбрахам 23), 2:1 Бен Чилуел (34), 3:1 Тиаго Силва (77), 4:1 Тимо Вернер (80)

7 ноември 2020 г. (събота), 22:00 часа
Уест Хям - Фулъм 1:0
1:0 Томаш Сучек (90+1)

8 ноември 2020 г. (неделя), 14:00 часа