Mанчестър Юнайтед спечели с 1:0 при визитата си на Уулвърхемптън в мач от третия кръг и записа втора победа в английската Висша лига от началото на сезона. Рафаел Варан дебютира за гостите и асистира на Мейсън Грийнууд (80), който вкара победния гол в юбилейния мач №100 за Оле Гунар Солскяер начело на "червените дяволи". 19-годишният нападател стана четвъртият футболист с поне 20 гола във Висшата лига като тийнейджър след Майкъл Оуен, Роби Фаулър и Уейн Рууни. Грийнууд е вторият тийнейджър в историята на английския елит, който се разписа във всеки един от първите три кръга на Висшата лига след Роби Фаулър за Ливърпул през сезон 1994/95.

"Вълците" играха силно, но вратарят на гостите Давид де Хеа бе на висота и не допусна гол. Още в 3-ата минута Раул Хименес стреля много силно от близка дистанция, но Де Хеа направи впечатляващо спасяване. Три минути след това „червените дяволи” изчистиха от голлинията, след като Тринкао стреля след рикоширала топка във Фред, но Уан-Бисака предотврати гола. В 8-ата минута Фернандеш загуби при изнасяне, а Траоре проби и стреля силно с десния крак, но право в Де Хеа.

Седем преди края на първата част гостите реализираха гол чрез Бруно Фернандеш, който не бе признат заради засада в хода на атаката за "червените дяволи". В последната минута от първото полувреме Бруно Фернандеш изведе прекрасно Мейсъл Грийнууд, който стреля с левия крак, но топката премина на сантиметри край страничния стълб на Жозе Са.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката в 51-ата минута Франциско Тринако прекара топката между краката на Хари Магуайър и бе фронтално срещу вратата на гостите, а Рафаел Варан го спря. Седем минути по-късно Бруно Фернандеш опита да намери Грийнууд в наказателното поле на "вълците", но Траоре изчисти напред, където Фред шутира от воле с левия крак право в Са.

В 69-ата Давид Де Хеа направи великолепно двойно спасяване срещу Ромен Саис. Четвърт час преди края Погба бе неутрализиран от вратаря Са, но в 81-ата минута Мейсън Грийнууд се разписа след асистенция на Варан. До края на мача домакините е успяха да изравнят.

След успеха си Манчестър Юнайтед излезе трети със 7 точки, колкото имат и други четири отбора. Уулвърхемптън 18-и без спечелена точка до момента и без реализиран гол.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕТО В АНГЛИЯ ВИЖ ТУК !!!