Брайтън успя да измъкне точка от Уулвърхемптън, въпреки че изоставаше с 1:3 в срещата от 17-ия кръг на Висшата лига. Интригуващият двубой завърши 3:3.

"Вълците" вкараха три попадения през първата част, но не успяха да спечелят срещу "чайките", които и в предишните си три срещи в първенството на Англия завършваха наравно - 0:0 с Фулъм, 1:1 с Шефилд Юнайтед и 2:2 с Уест Хям.

Аарън Конъли се разписа за 1:0 във вратата на Уулвърхемптън в 13-ата минута, но тимът на Еспирито Санто бързо изравни чрез Ромейн Сайс - 1:1. В 34-ата минута Дан Бърн обърна резултата в полза на "вълците" - 1:2, а в 44-ата Рубен Невеш бе точен от дузпа - 1:3.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Само секунди след началото на второто полувреме Брайтън намали на 2:3 чрез Неал Мопе. Той отбеляза от дузпа, след като беше фаулиран от Жоао Моутиньо. В 70-ата минута Люис Дънк вкара с глава за крайното 3:3.

"Чайките" остават близо до зоната на изпадащите - на 17-ото място с 14 точки. Уулвърхемптън има 22 и е на 12-ата позиция.