Арда (Кърджали) загуби с 1:3 от Динамо (Москва) в контролна среща, която продължи 120 минути. Така българският тим прекъсна серията си от три поредни победи в зимната подготовка.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на съперника, а Константин Тюкавин отправи силен удар, който бе перфектно отразен от Анатоли Господинов.

Футболистите на Александър Тунчев отговориха с многоходова комбинация, която завърши с удар на Иван Коконов, но кълбото прелетя над целта. В 21-ата минута московчани откриха резултата. Даниил Фомин се разписа с удар с глава от близка дистанция.

В 39-ата минута Тюкавин отправи нов удар от малък ъгъл, но стражът на Арда се намеси на ниво. В 42-ата минута Умар Сако направи груба грешка, от която се възползва Константин Тюкавин. Нападателят отне топката, след което напредна и с мощен удар матира Господинов. Малко по-късно Преслав Боруков отправи удар с глава, но бе твърде слаб, за да затрудни Шунин.

В 57-ата минута талантът на Динамо Арсен Захарян направи резултата 3:0. Младият футболист отбеляза от точката на дузпата, след като получи перфектен пас от Нгамалеу.

Три минути по-късно Умар Сако намали преднината на руския тим, вкарвайки красив гол с глава след центриране от корнер.

В 105-ата минута Фьодор Смолов направи страхотен пробив, след като се справи с няколко бранители на Арда, руският национал стреля, но кълбото премина на сантиметри от целта. До края на проверката двата отбора не създадоха нищо интересно и логично завърши без нови попадения.

Утре Арда ще изиграе последната си контрола от лагера в Турция, а съперник ще бъде датският Вендсисел.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ДИНАМО (МОСКВА) 1:3
0:1 Фомин (21)
, 0:2 Тюкавин (42), 0:3 Захарян (57), 1:3 Сако (60)

Стартови състави:
Арда: 1. Господинов, 20. Лозев, 4. Стоев, 5 Сако, 8. Желев, 80. Котев, 21. Цонев, 7. Тунгара, 17. Коконов, 33. Тилев, 9. Боруков
Динамо (Москва): 1. Шунин, 4. Паршивлюк, 6. Фернандес, 18. Марикал, 93. Лаксалт, 50. Кутитски, 74. Фомин, 47. Захарян, 13. Нгамалеу, 91. Гладишев, 70. Тюкавин

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023