Якубу вкара от дузпа в 99-ата минута и донесе на Блекбърн равенството 3:3 като гост на Уигън в мач от 12 кръг на Висшата лига. Срещата бе сблъсък на два тима от дъното на класирането.

Нигериецът дада аванс на гостите още в 68-ата секунда, когато прехвърли вратаря Али ал Хабси. Пет минути по-късно домакините изравниха с удар на Жорди Гомес от 20 метра.

Гари Колдуел даде аванс на Уигън след в 29-ата минута, а половин час по-късно резултатът отново бе равен с гол на Хойлит. В 48-ата минута Блекбърн остана с човек по-малко заради втория жълт картон на Дейвид Дън.

Алберт Крусат отново изведе домакините напред в резултата, но в добавеното време Якубу бе точен от дузпа, отсъдена за фаул срещу вратаря на Блекбърн Пол Робинсън.

Евертън взе втората си победа за сезона, след като Лейтън Бейнс бе точен от дузпа в 84-ата минута и донесе на “карамелите” успехи с 2:1 над Уулвърхемптън.

“Вълците” откриха резултата в 37-ата минута, когато Стивън Хънт бе точен от дузпа, а минута преди почивката Фил Джагиелка изравни.

Куинс Парк Рейнджърс победи Сток Сити с 3:2 след два гола на Хейдар Хелгусон. Фулъм успя да спечели точка след нулевото си равенство като гост на Съндърланд.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
19.11.11
14:45 ч.
Норич – Арсенал 1:2
1:0 Стив Морисън (16), 1:1 Робин ван Перси (26), 1:2 Робин ван Перси (59)
19.11.11
17:00 ч.
Евертън – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Стивън Хънт (37-дузпа), 1:1 Фил Джагиелка (44), 2:1 Лейтън Бейнс (83-дузпа)
19.11.11
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл 3:1
1:0 Марио Балотели (41-дузпа), 2:0 Майка Ричардс (44), 3:0 Серхио Агуеро (72), 3:1 Дан Гослинг (89)
19.11.11
17:00 ч.
Сток Сити – КПР 2:3
1:0 Джонатан Уотърс (8), 1:1 Хейдар Хелгусон (22), 1:2 Люк Йънг (44), 1:3 Хейдар Хелгусон (54), 2:3 Райън Шоукрос (64)
19.11.11
17:00 ч.
Съндърланд – Фулъм 0:0
19.11.11
17:00 ч.
Уест Бромич – Болтън 2:1
1:0 Джером Томас (16), 1:1 Иван Класнич (21-дузпа), 2:1 Шейн Лонг (56)
19.11.11
17:00 ч.
Уигън – Блекбърн 3:3
0:1 Айегбени Якубу (2), 1:1 Жорди Гомес (8), 2:1 Гари Колдуел (31), 2:2 Дейвид Хойлит (60), 3:2 Алберт Крусат (88), 3:3 Айегбени Якубу (90+9-дузпа)