Наполи разби с 4:0 Ливорно в мач от 7 кръг на италианската Серия “А”. След успеха тимът е с 19 точки, на две от безапелационния лидер Рома, който е със седем победи от седем двубоя и 21 точки.

За Наполи се разписаха четирима различни голмайстори. Още в 4-ата минута Горан Пандев получи пас от Дрис Мертенс и опъна мрежата за 1:0. В 26-ата минута Гьокхан Инлер покачи на 2:0 след грешка на вратаря Франческо Барди, който реагира много слабо на далечния шут на швейцареца. В 41-ата минута нападателят на Ливорно Иносент Емегара бе близо до отбелязване на красиво попадение. След страхотно воле топката обаче срещна гредата. След почивката домакините продължиха да доминират и вкараха нови два гола. В 54-ата минута Хосе Кайехон се разписа за 3:0, а в 83-ата минута Марек Хамшик отблизо опита да скъса мрежата на Барди - 4:0./БЛИЦ

Интер – Рома 0:3
0:1 Франческо Тоти (18), 0:2 Франческо Тоти (40-дузпа), 0:3 Алесандро Флоренци (44)
06.10.13
13:30 ч.
Парма – Сасуоло 3:1
1:0 Рафаеле Паладино (32), 1:1 Доменико Берарди (45), 2:1 Алеандро Роси (70), Антонио Касано (76)
06.10.13
16:00 ч.
Болоня – Верона 1:4
0:1 Качиаторе (22), 0:2 Итурбе (29), 1:2 Диаманти (52-дузпа), 1:3 Лука Тони (57), 1:4 Жоржиньо (9№)
06.10.13
16:00 ч.
Катания – Дженоа 1:1
1:0 Бариентос (60), 1:1 Никола Легроталие (87-автогол)
06.10.13
16:00 ч.
Наполи – Ливорно 4:0
1:0 Горан Пандев (4), 2:0 Гьокхан Инлер (26), 3:0 Кайехон (54), 4:0 Марек Хамшик (83)
06.10.13
16:00 ч.
Сампдория – Торино 2:2
1:0 Джанлука Сансоне (41), 1:1 Имобиле (66), 1:2 Алесио Черчи (76-дузпа), 2:2 Едер (90)