Мъжкият тим на Берое продължава блестящото си представяне в Европа. Старозагорци победиха Сутиеска (Черна гора) със 76:68 като гост и отстраниха домакините от по-нататъшно участие в Балканската баскетболна лига. Те се нуждаеха само от победа, за да отидат на четвъртфинал, докато беройци с победата отиват директно на полуфинал.

Силната серия от 7 безответни точки на Берое в началото беше прекъсната с две поредици от 10:0 за Сутиеска до края на втората четвърт.

През второто полувреме по-дългата скамейка на Берое си каза думата. Момчетата на треньора Любомир Минчев успяха да обърнат резултата и да се поздравят с петата си победа в шест мача.
„Зелените“ са първи в класирането с 11 точки, пред Кожув (9),Фени Индъстрис (8) и Сутиеска (8).