Шай Гилджъс-Алекзандър вкара 40 точки за победата на Оклахома Сити Тъндър със 119:93 като гост над шампиона в НБА Денвър Нъгетс в мач от редовния сезон в НБА.

17 от точките на канадския гард дойдоха в третата четвърт, която "гръмотевиците" спечелиха с 34:20 и която предреши изхода на двубоя. До полувремето тимът на Денвър успяваше да поддържа темпото на Оклахома, но след почивката разликата изведнъж премина 20 точки. Чет Холмгрен, който трябваше да пази звездата на домакините Никола Йокич, изигра отличен мач и завърши с 24 точки, като вкара и четирите си стрелби от тройката.

За Денвър именно Йокич бе най-резултатен с 19 точки и 10 борби, но "буците" изглеждаха уморени във втория си мач в рамките на 24 часа и логично нямаха аргументите да се противопоставят на един от най-младите и енергични тимове в Лигата на извънземните.

С победата Оклахома Сити измести Денвър от второто място в класирането в Западната конференция. "Гръмотевиците" имат 21 победи и 9 загуби, докато Нъгетс са с 23 успеха и 11 поражения.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 25 победи/6 загуби, Филаделфия 22/9, Ню Йорк 17/14 Централна дивизия: Милуоки 24/8, Кливланд 18/14, Индиана 16/14
Югоизточна дивизия: Маями 19/12, Орландо 19/12, Атланта 12/19

Западна конференция
Северозападна дивизия: Минесота 23/7, Оклахома Сити 21/9, Денвър 23/11 Тихоокеанска дивизия: ЛА Клипърс 19/12, Сакраменто 18/12, ЛА Лейкърс 17/15 Югозападна дивизия: Далас 18/14, Ню Орлиънс 18/14, Хюстън 15/15.