Испания победи Русия с 93:85 в Истанбул (Турция) в мача за бронзовите медали на европейското първенство по баскетбол.

Това бе последен мач за Хуан Карлос Наваро с екипа на испанския национален тим. 37-годишният гард обяви, че приключва с националния отбор след края на това първенство и го направи с бронзов медал, който е десето отличие за него с Испания - две европейски и една световна титла, два сребърни и един бронзов медал от олимпийски игри, както и два сребърни и един бронзов медал от европейски първенства.

Испанците водеха с 21:13 след първата четвърт, а на почивката авансът им бе повече от 10 точки - 45:28. Руснаците направиха силна трета част, съкращавайки преднината на съперника до 66:55. Три минути преди края разликата бе само две точки 78:76, но братята Гасол не допуснаха Испания да изтърве победата.

Марк и Пау Гасол бяха в основата на успеха с общо 51 реализирани точки. 25 от тях бяха дело на Марк, а 26 на Пау. Серхио Родригес изигра още един перфектен мач с 16 точки и 9 асистенции.

Алексей Швед пак бе най-резултатен за Русия с 18 точки, а Тимофей Мозгов завърши с 14.