Лаборал Куча удържа Панатинайкос и спечели със 79-77 у дома в мач от група D на Евролигата. Двата тима изиграха драматичен двубой, след който испанците са трети в групата с 4 успеха и 3 поражения, а ПАО са след тях с баланс 3-4. Домакините започнаха отлично и вкараха 10 тройки в първото полувреме, като успяха в първите си 9 от 10 опита. В началото на втората част те поведоха с 21 точки, но пък ПАО направи серия от 8-0 за край на първото полувреме, след което и 14-2 за начало на второто, с което излезе напред с 1 точка. Домакините обаче отново започнаха да нижат тройки и си върнаха водачеството. В последната секунда Димитрис Диамантидис пропусна стрелбата си за 3 точки и така не успя да донесе победата на гърците. Милко Белица вкара 17 точки за успеха, а Фернандо Сан Еметерио 15 след пет тройки от седем опита. За гостите Димитрис Диамантидис се отчете с 19 точки и 7 асистенции, а Йонас Мачулис също имаше 19 точки, но с 8 борби./БЛИЦ