Настоящият олимпийски шампион по баскетбол при мъжете САЩ се класира за полуфиналите на Игрите в Париж след успех със 122:87 (33:21, 30:15, 31:35, 28:16) над Бразилия в последната среща от програмата на четвъртфиналите.

Американците реализираха поне по 28 точки във всяка една от четирите част на мача, а нападението им се показа в най-добрата си светлина срещу определено колебливата бразилска отбрана.

Още след първата четвърт баскетболистите на старши треньора Стийв Кър имаха двуцифрен аванс при 33:21, а на полувремето авансът им набъбна до 27 точки при 63:36.

През второто полувреме и двата отбора повече се забавляваха на терена, което бе в унисон с настроението на феновете в залата. В един момент обаче Леброн Джеймс получи удар в областта на лявото око и се наложи да бъде заменен заради аркадата и бликналата кръв.

За победителите Девин Букър бе най-резултатен с 18 точки. Още 17 вкара Антъни Едуардс, а Джоел Ембийд, който прекара в игра само 12 минути и не се появи през второто полувреме, завърши с 14 точки. Антъни Дейвис, Леброн Джеймс и Кевин Дюрант също достигнаха двуцифрен актив.

За Бразилия с 30 точки завърши Бруно Кабокло, а още 15 точки реализира Жоржиньо де Паула.

На полуфиналите САЩ ще срещне световния вицешампион Сърбия, който по-рано през деня отстрани Австралия след 95:90 след продължение.