Олимпийските шампиони от САЩ завършиха участието си в груповата фаза в баскетболния турнир на Игрите в Париж с третата си поредна победа. Селекцията на Стив Кър прескочи трицифрената граница и срещу Пуерто Рико, записвайки убедителен успех със 104:83 (25:29, 39:16, 23:14, 17:24) в предпоследния мач от група “C”.

Така американците завършиха на първото място с баланс от 3-0, докато пуерториканците оставнаха трети с три загуби. На четвъртфиналите зведният тим на САЩ ще играе срещу Бразилия, която завърши на трето място в група "Б" с 1 победа и 2 загуби.

Срещу Пуерто Рико американците загубиха първата четвърт с 4 точки. По едно време отборът на Нелсон Колон дори вкара 11 безответни точки. Щатите обаче обърнаха мача във втората четвърт, след това увеличиха аванса си в третата, и напълно разбираемо намалиха темпото в последната, като в някои моменти дори започнаха да се лигавят.

Антъни Едуардс бе най-резултатен заа САЩ с 26 точки при 11/15 стрелба от игра. Джоел Ембийд се отпуши с 15 точки, Кевин Дюрант вкара 11, ЛеБрон Джеймс прибави 10 точки, 6 борби и 8 асистенции, а Джейсън Тейтъм допринесе с дабъл-дабъл - 10 точки и 10 борби.

Хосе Алварадо бе водещ реализатор за Пуерто Рико с 18 точки. Исмаел Ромеро вкара 12 и взе 10 борби, а Алийм Форд реализира 10 точки.