Левски нанесе четвърта поредна загуба на Черно море Тича в Националната баскетболна лига за мъже. Столичният тим спечели безпроблемно срещата от 7-ия кръг на надпреварата с 95:74 (28:16, 25:23, 23:10, 19:25). За Левски Джон Флорвиъс завърши с „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 14 борби. Победата е трета за „сините“, които имат и толкова загуби. Черно море Тича е с три успеха и четири поражения.

Домакините започнаха отлично срещата и поведоха за около две минути и половина игра с 8:2. Левски обаче направи сериозна серия от 16 поредни точки и не само изравни при 8:8, но и поведе с 18:8. Гостите продължиха с добрата си игра и спечелиха категорично първата четвърт с 28:16. През втората част играта бе по-равностойна, независимо че „сините“ успяха да поведат с 20 точки при 36:16 с кош на Марио Боянов. Отборът на Черно море Тича намали пасива си до 10 точки 3.26 минути преди почивката при 32:42. На полувремето преднината на Левски беше 14 точки – 53:39. За първите две части играчите на Левски успяха да реализират 7 тройки от 13 опита, докато домакините вкараха само една от 11 опита. „Сините“ имаха сериозно предимство и при борбите – 27 срещу 10 за Черно море Тича.

След почивката отново Левски показа по-добра игра и още в началото на третата част възстанови преднината си от 20 точки. Домакините допускаха доста грешки, особено в стрелбата си. Малко след средата на третата част след 45:63 гостите вкараха 11 поредни точки и поведоха с 29 точки при 74:45. Преди последната четвърт преднината на столичния тим беше 27 точки. През последната част Левски нямаше никакви проблеми, поддържаше преднина от 20 и повече точки и постигна третата си победа в първенството.