Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Бостън Селтикс е новият шампион в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. "Келтите" спечелиха петия мач от финалната серия срещу Далас Маверикс, надделявайки с изразителното 106:88 (28:18, 39:28, 19:21, 20:21) и триумфирайки с крайното 4:1 успеха. 1.

Бостън спечели първите три мача, след което Лука Дончич и компания ликуваха в четвъртия, но тази нощ радостта отново беше за Селтикс.

Джейсън Тейтъм и компания прегазиха съперника, като още през първото полувреме натрупаха аванс от над 20 точки. Тейтъм беше над всички за "детелините", като блесна с 31 точки, 8 борби и 11 асистенции. Джейлън Браун добави 21 точки и 8 борби, а Джру Холидей се отчете с 15 точки и 11 борби. Браун бе избран за MVP на финалите.

За Далас най-резултатен бе гардът Лука Дончич с 28 точки, 12 борби и 5 завършващи паса, докато Кайри Ървинг се прибра в съблекалнята с 15 точки.

Титлата е 18-та в историята на Бостън, която е рекордна в НБА. Тимът дръпна по брой трофеи на Лос Анджелис Лейкърс, след като досега двата тима имаха по 17 трофея. "Детелините" за последно бяха шампион преди 16 години.