Лукойл Академик записа втора поредна загуба в група "Е" на Еврокъп. "Студентите" загубиха със 79:85 (23:22, 20:21, 22:22, 14:20) от руския Химки в зала "Универсиада".

В първия си мач от групата Лукойл загуби със 79:85 като гост на Апоел и засега е извън топ 3, който дава право за класиране в следващата фаза.

Химки е шампион в Еврокъп отпреди две години, а безупречната стрелба на руските баскетболисти им донесе успеха тази вечер.

Лукойл се държа достойно до края на третата четвърт, след което последва отпускане, за което говори и резултатът за последната част - 14:20 в полза на Химки.

За Лукойл най-много точки реализира Давин Уайт - 18, а Димитрис Вергинис и Александър Янев добавиха по 12. За Химки над всички бе Марко Попович с 27 точки, а Сергей Моня добави още 19.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - ХИМКИ 79:85
ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Димитрис Вергинис, Филип Виденов, Павле Марчинкович, Александър Янев, Юре Лалич
ХИМКИ: Марко Попович, Егор Вялцев, Сергей Моня, Микаел Желабал, Джеймс Огъстин