Българският шампион Лукойл Академик записа втора победа в група "I" на турнира Еврочалъндж. "Студентите" биха израелския Макаби (Нетаня) с 84:76 в зала „Универсиада” в София.

Срещата започна равностойно. Лукойл опита да направи разлика още през първата част, но гостите от Израел играха силно и след десет минути игра българите губеха с 20:21. През втората четвъртина родният шампион доказа класата си и взе преднина от десет точки. “Бяло-червените” подобриха значително играта си в защита, което се оказа решаващо за разликата на почивката – 48:34 точки.

След почивката българите се отпуснаха, но в края на частта отново върнаха предимството си. Резултатът от частта бе 17:17. В последната четвъртина Лукойл спря да играе и гостите стигнаха смалиха разликата до три точки. Все пак шампионът на България показа характер и спечели мача с 84:76.

Травис Питърсън бе най-резултатен за победителите със 17 точки, към които добави и 10 борби за дабъл дабъл. Дамян Стояновски добави 15 точки, а Божидар Аврамов – 13. Бруно Шундов пък завърши с по 11 точки и борби.

В следващия кръг Лукойл посреща Макаби (Хайфа_. Срещата е на 15 февруари от 18.00 часа./БЛИЦ