ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Завърналият се след 13-годишна пауза в баскетболния елит ЦСКА постигна първа победа в първенството на НБЛ. В среща от втория кръг "червените" надвиха много трудно като гост Шумен със 70:68 (27:20, 9:23, 20:14, 14:11).

Съставът на Росен Барчовски навакса двуцифрено изоставане в хода на мача и след драматични финални минути измъкна успеха.

След кош на Алекс Симеонов ЦСКА взе аванс от 20:13, за да спечели първата част с 27:20. Домакините хвърлиха всички сили във втората четвърт и първо успяха да изравнят до 34:34, след което поведоха със 7 точки на почивката.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Третият период даде началото на обрата, оказал се решителен за крайния изход. "Армейците" изоставаха само с точка преди последните 10 минути от срещата. Тройка на Виктор Гергов изведе ЦСКА напред в резултата при 65:62, след което възпитаниците на Барчовски не изпуснаха лидерството и ликуваха с първата си победа в НБЛ.

Най-резултатен за успеха на ЦСКА стана Алекс Симеонов с 19 точки. Съотборникът му Зейн Ноулс добави 17 точки.

Самуел Адеунми се отличи със 17 точки за Шумен, а Джавонте Елис реализира 11.

ЦСКА е с една победа и едно поражение до момента, докато Шумен има две загуби в първенството.