Ямбол успя да победи Левски с 93:82 (26:22, 18:25, 18:12, 31:23) при гостуването в столичната зала "Триадица" в мач от Националната баскетболна лига.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналата при автомобилна катастрофа Стефка Великова - майка на капитана на Левски Асен Великов. Въпреки огромната загуба, той не остави намиращия се в трудна ситуация отбор и го поведе в мача.

Гостите стартираха по-добре и направиха серия от 22:9, но "сините" успяха да намалят пасива си до 22:26 след първите десет минути. Втората част беше равностойна, но Левски имаше леко предимство в резултата на почивката - 47:44.

В третата четвърт никой от двата тима не успя да натрупа по-убедителна преднина и всичко се реши в последната част, в която играчите от Ямбол поведоха с 89:80 67 секунди преди сирената, а в края Айзък Бонтон вкара тройка за 93:82.

Питър Кис вкара 21 точки и спечели 5 борби за успеха на гостите от Ямбол, Айзък Бонтон добави 18 точки и 7 асистенции, Тейлър Къри 17 точки и 9 борби, а Николай Михайлов завърши с 13 точки.

За "сините" се отличиха Марио Боянов с 16 точки и Джон Флорвиъс с 13 точки и 8 борби.

Левски и Ямбол са с баланс от четири победи и три загуби, заемайки съответно трето и четвърто място в класирането на НБЛ. На 25 ноември Ямбол ще гостува на Балкан в Ботевград, а ден по-рано Левски ще посрещне Рилски спортист (Самоков).