Сан Антонио Спърс е аут от плейофите на НБА. "Шпорите" загубиха с 99:113 мач №6 от серията срещу Оклахома Сити Тъндър и така Кевин Дюрант и компания продължават напред след 4:2 победи.

Ламаркъс Олдриж и Тим Дънкан започнаха отлично двубоя, но постепенно Оклахома пое лидерството и поведе комфортно, благодарение на страхотна защита и отборна игра, в основата на която бяха Дюрант и Андре Робъртсън.

В четвъртата четвърт Спърс опита да направи знаменит обрат, но времето не бе достатъчно и така Сан Антонио се сбогува с плейофите. Мачът пък най-вероятно бе последният в кариерата на легендарния Тим Дънкан.

Кевин Дюрант постигна 37 точки за победата, а Ръсел Уестбрук добави 22. За Спърс Калай Ленърд бе най-резултатен с 22, а Дънкан се отчете с 19.

Така на финала в конференцията Оклахома ще се изправи срещу шампиона Голдън Стейт.