Ръсел Уестбрук отбеляза 27 точки, Кевин Дюрант се отчете с 25, а Оклахома Сити Тъндър победи у дома Сан Антонио Спърс със 100-88 и има златен шанс да вземе първото място в Западната конференция. Спърс имат 56 победи и 20 загуби, а Тъндър са с баланс 55-20 и имат предимство при евентуално равенство, тъй като са с по-добри резултати срещу останалите отбори от конференцията. Оклахома Сити взе контрол над мача със серия от 26-5 през първото полувреме, която започна по средата на първата част. В четвъртата разликата бе 14, а Сан Антонио се доближи на три точки пасив по средата й. Домакините обаче не позволиха обрат и до края увеличиха преднината си и спечелиха. За Спърс Кауай Ленард завърши с 24 точки и 14 борби./БЛИЦ