ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА се класира за финала на баскетболната Купа на България след успех с 82:80 след продължение (14:22, 20:16, 21:8, 17:26, 10:8) срещу Балкан (Ботевград) и ще играе за трофея за първи път от 18 години.

Съперник на "червените" на финала в "Арена София" (петък от 19:00 часа) ще бъде вечният им съперник Левски, като двата тима за последно се срещат в спор за трофея преди 30 години. По-рано днес "сините" се справиха с изненадата Черноморец със 77:73.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Балкан поведе на ЦСКА с 8 точки след първата четвърт, но на полувремето авансът им бе само 4 точки. ЦСКА изигра страхотна трета част, в която записа 21 точки срещу 6 за съперника. Ботевградчани върнаха интригата и доведоха мача до продължения (72:72) след изключително напрегнати последни секунди.

В продължението ботевградчани показаха по-здрави нерви и поведоха с 6:0. Последва тройка за ЦСКА и две точки от наказателни удари, а разликата се стопи до една точка. "Червените" поведоха с две точки след тройка 40 секунди преди края. Стигна се до ноево равенство, две точки за ЦСКА и неуспешен опит за тройка на Балкан за крайното 82:80.