Филип Виденов и неговият Красние Криля претърпяха загуба с 63-75 в първия мач то четвъртфиналната серия на ЕвроЧалъндж срещу италианския Реджо Емилия. В тази фаза четирите двойки отбори играят до две победи от три мача, а руският тим вече изостава с 0-1 победи. Утре той ще бъде домакин на втората среща в Самара, пише bgbasket.com.

Реджо Емилия стигна до победата, след като спечели втората и четвъртата част. Тимът имаше 8 точки аванс на почивката, който се запази след равностойни трети десет минути, а в края направи разликата двуцифрена.

Виденов игра 16 минути и записа 2 точки и 3 борби. Най-резултатни за тима му с по 15 точки бяха бившият баскетболист на Лукойл Академик Лари О’Банън и Михал Игнерски. За победителите 19 отбеляза Андреа Чинчарини.