Блестящият Димитър Бербатов донесе победата на Манчестър Юнайтед с 3:2 над Ливърпул в дербито на 5-ия кръг на Висшата лига. Митко вкара и трите попадения за "червените дяволи", разписвайки се в 42-ата, 59-ата и 84-ата минути.

От 64 години насам играч на Юнайтед не бе отбелязвал хеттрик на Ливърпул. Днешното представяне на Митко наистина е забележително и остава в историята.

За първи път Бербо успява да отбележи 3 гола в един мач за "червените дяволи". През миналия сезон Митко бе близо до хеттрик в шампионатното гостуване на Болтън, спечелено с 4:0, в което вкарва 2 гола.

През кампанията 2008/09 българинът в две срещи бележи по две попадения, но така и не успява да порази противниковата врата за трети път. Това се случва при победите с по 3:0 над Олборг и Селтик от Шампионската лига. И в двата двубоя Митко се отчита с по 2 гола.

Има един случай, в който Бербо бележи цели 4 гола в един мач в Англия. На 29 декември 2007 година с екипа на Тотнъм Митко прави впечатляващ мач срещу Рединг. "Шпорите" печелят с 6:4, а българинът е точен в 7-ата, 63-ата, 73-ата и 83-ата минути.

След днешния си хеттрик Бербо вече има 7 гола от 6 мача този сезон. Шест от тях са във Висшата лига. /БЛИЦ

БЛИЦ ви представя статистика за мачовете на Димитър Бербатов от началото на сезона